Kalifornia

Kalifornia

Kalifornia w pigułce - 6 dni/5 nocy

Los Angeles,San Diego oraz park Sekwoii

Kalifornia w pigułce - 6 dni/5 nocy

//podroz zycia

Kalifornia jest trzecim co do wielkości stanem USA, z niezwykle zróżnicowanym klimatem i przyrodą, z niesamowitymi parkami narodowymi oraz kultowymi miastami na czele z Los Angeles i San Francisco. San Diego choć najpiękniejsze jest często omijane podczas podróży po USA a szkoda, bo jest przeurocze i pięknie oddaje klimat amerykańskiego luzu.

Przez kilka lat mieszkałem w południowej Kalifornii i mam szczególny sentyment do San Diego oraz Los Angeles. Miasta, które leża tak blisko siebie a są tak bardzo różne. 

Dzień 1
Przelot do Los Angeles
Transfer z lotniska do hotelu
Czas wolny.

Dzień 2
Los Angeles
Griffith Observatory z piękna panoramą na Los Angeles oraz najlepszym widokiem na napis Hollywood
Hollwyood-Aleja Gwiazd, Chinease and Kodak Theater, czyli Time Square w Los Angeles
Sunset Boulvard doskonale znany z Pretty Women i kolorowe West Hollywood
Spacer po Beverly Hills ze słynnym napisem Beverly Hills, posterunkiem policji, przejażdżka po osiedlu oraz zakupy na Rodeo Dr
Spacer po Santa Monica-słynnym Piers-depatku, na którym kończy się Route 66 oraz wizyta na 4 ulicy-ze słynnym deptakiem handlowym
Spacer po Venice Beach z Muscle Beach, gdzie narodził się zawodowy bodybuiling i swoja karierę zaczynał młody Schwarzenegger
Przejazd po kanałach Malej Wenecji
Nocleg w Los Angeles.


Dzień 3
Wyprawa do Parku Sekwoi
Przejazd z Los Angeles do Calico-Wild West-porzucone miasto przy dawnej kopalni srebra.
Jest to magiczne Gost Town (miasto duchów) ponieważ zachowało klimat i jest pięknie zachowane. Możemy się na czas pobytu przenieść w czasie.
Przejazd przez pustynię zamieszkana przez Indian Mojawe-jednych z najbardziej butnych i dumnych plemion Indiańskich w Ameryce
Wjazd do parku Sekwoii. Park położony jest wysoko w gorach, bo tylko w takich warunkach rosną te największe i najstarsze drzewa swiata-w tym najslawniejsze-General Sherman
Nocleg w okolicach parku Sekwoi (np.Visalia)


Dzień 4
Los Angeles
przejazd z Visalia do Los Angeles z przystankiem w Malibu- wizyta na plaży Paradaise Cove, gdzie swego czasu wypoczywały największe gwiazdy Hollywood oraz najbogatsi Amerykanie
Następnie wizyta na Olvera Str. (najstarszej ulicy w Kalifornii), wizyta w pierwszej misji (kościele Our Lady Queen of Los Angeles). Od nazwy tej parafii pochodzi nazwa całego miasta Los Angeles (po hiszpańsku) -Miasto Aniołów.
Odwiedzimy też słynną Union Station-pierwsza stacja kolejowa, na którą przyjeżdżały pociągi z całych Stanów podczas gorączki złota oraz wielka fala emigracji z końcówki XIX w.
Olvera Str. jest zachowana w oryginalnym meksykańskim stylu z XVIII w.
Nocleg w Los Angeles


Dzień 5
Wyprawa do San Diego- po drodze Long Beach, Huntington Beach, Carlsbad
W San Diego zwiedzanie najważniejszych atrakcji -Coronado-ze słynnym historycznym hotelem-Coronado, Balboa Park, Glimpse District, La Jolla (najdroższa dzielnica w Kalifornii), Little Italy -wciąż bardzo autentyczne z klimatem zupełnie niepasującym do Kalifornii.
Nocleg w San Diego


Dzień 6
Dzień wolny 
Transfer na lotnisko w Los Angeles (ok.2 godziny) lub San Diego 

Plan wyjazdu jest bardzo elastyczny -daje możliwość zobaczenia wielu atrakcji przy gwarancji czasu dla siebie. Nie musicie się spieszyć. Jest czas na kawę, drinka czy spacer po plaży. 

Długość pobytu:6 dni/5 nocy
Wylot:bez przelotu
Strona hotelu:
Terminy wyjazdów:w dowolnym czasie
Cena za osobę dorosłą:w zależności od klasy hoteli oraz oferowanych serwisów $
Cena za dziecko do lat 12:w zależności od klasy hoteli oraz oferowanych serwisów $
Cena dla młodzieży 12 - 17 lat:w zależności od klasy hoteli oraz oferowanych serwisów $

Zarezerwuj teraz

Poleć znajomemu

Przewodnik USA Gabriel Wilamowski
3326 82 Str
Jackson Heights, NY 11372, USA
Call us: 347 616 5253   |   Skype us: tailoredvacation   |   E-mail: gabriel*!*przewodnikusa.com

Nasi partnerzy

Realizacja strony: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Z GRUPĄ

Wstępna rezerwacja

Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godziny w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.

Wyślij formularz
X