Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Boston - Kolebka Niepodległej Ameryki

  Było budowane z rozmachem i wizją. Jest kolebką niepodległej Ameryki i to właśnie tu pod koniec XVIII w. rozegrały się zdarzenia decydujące o dalszej przyszłości kontynentu, nie tylko kraju. 

  Boston to zamożne, zadbane i inteligenckie miasto. Mają tu siedziby bardzo ważne i znane uczelnie np. MET (czyli najlepsza politechnika w USA) oraz jedna z najsłynniejszych i najlepszych szkół świata – Uniwersytet Harvarda. Boston jest jednym z najstarszych miast w USA. Ma gęstą zabudowę i nieregularną sieć ulic, co czyni go bardzo podobnym do wielu europejskich stolic. Historia miasta jest bardzo ciekawa.

  Zostało założone przez rybaków, którzy nie mogąc uprawiać roli, bo warunki atmosferyczne temu nie sprzyjały, zdecydowali się polować na wieloryby. Był to strzał w 10. Tran był ropą XVIII i XIX wieku. To był czas, kiedy rodziły się fortuny Nowej Anglii. Na wzgórzach bostońskich jeszcze w XVII w. pojawiły się pierwsze domy. Historia pierwszych osadników w tym regionie sięga Mayflower – czyli łodzi, na której przypłynęli jedni z pierwszych imigrantów. To dzięki im zawdzięczamy jedno z najważniejszych amerykańskich świąt – Thanksgiving.

  Boston zachował duszę, mimo że jego Centrum Biznesowe rozrasta się bardzo szybko. Metropolia ma liczne muzea np. Fogg Art Museum, Museum of Science, Harvard University Museums, M.I.T Museum, Museum of Fine Arts oraz John F. Kenedy Museum. To ostatnie jest szczególnie ciekawe.

  Mało kto wie, że to właśnie w jednej z dzielnic Bostonu – Brookline – urodził się prezydent Kennedy oraz jego rodzeństwo. Dom, w którym urodził się JFK jest zamieniony na muzeum. Jeśli chce się dobrze zjeść i poczuć bostońską atmosferę, warto odwiedzić ogródki restauracyjne stylowej Newbury Street, eleganckiej Boylston Street lub głośnej Quincy Market. Rejon Quincy Market jest bardzo turystyczny, ale można tam szybko zjeść coś dobrego np. Lobster Roll.

  Mimo że wszystkie atrakcje oraz dystrykty położone są w bliskiej od siebie odległości i łatwo pokonać je pieszo, komunikacja w mieście jest bardzo dobrze rozwinięta. Bostońska sieć metra jest najstarszą w USA. W mieście jest duże międzynarodowe lotnisko z łatwym połączeniem do centrum miasta. Z Nowego Jorku do Bostonu jedzie się pociągiem ok. 4 godz., autobusem ok. 6 godz.

  Możemy zaaranżować spotkanie w Bostonie lub wspólny przejazd z Nowego Jorku. Mogę Państwa również odebrać z dowolnego miejsca w drodze z Nowego Jorku do Bostonu.

  Program zwiedzania Bostonu

  • Spacer po historycznym nabrzeżu, z którego w 1774 roku zrzucono słynną herbatę do morza. Był to znak protestu przeciw ciągłemu podnoszeniu podatków przez Wielką Brytanię. To wydarzenie oraz wiele innych, które zbiegły się w czasie, doprowadziły do rewolucji i podpisania Deklaracji Niepodległości w 1776 r.
  • Wizyta na małym, ale historycznie ważnym Chinatown.
  • Szlak Wolności – jest to 4 km trasa z najważniejszymi historycznymi punktami miasta. Warto podążać nim do końca – jest to długi i monotonny spacer dlatego zrobilibyśmy kilka dodatkowych przystanków, żeby na chwilę odpocząć i nacieszyć się lokalnym kolorytem.

  Oto niektóre z nich:

  • Boston Common Park – najsłynniejszy park w Bostonie.
  • State House (siedziba zarządu stanu Massachusetts) to ten słynny budynek ze złoconym dachem (wciąż pełni swoje funkcje).
  • Wizyta w miejscu, gdzie dawniej była pierwsza szkoła w USA.
  • Spacer po historycznym centrum z najważniejszymi atrakcjami:
  • Faneuil House,
  • Quincy Market z przystanią, gdzie będzie można spróbować jeden z lokalnych specjałów np. Lobster Roll.
  • Przejazd do prestiżowej dzielnicy – Beacon Hill – spacer po wąskich, często brukowanych uliczkach. Jest to najbardziej klimatyczna część miasta.
  • Cooplay Plaza ze słynnym kościołem Trinity. Jest to jeden z najładniejszych kościołów w Nowej Anglii.
  • Wjazd na taras widokowy na ostatnim, 50. piętrze wieżowca Prudential z piękną panoramą miasta. Przy dobrej pogodzie możemy dostrzec nawet Cape Code.
  • Przejazd do Cambridge: Wizyta na Uniwersytecie Harvarda, Wizyta w MIT – można zwiedzać przestrzeń ogólnie dostępną i niektóre budynki.

  Każdy program przygotowuję indywidualnie w zależności od Państwa zainteresowań oraz pomysłów – jest to tylko przykładowa wersja. 

  Jeżeli Boston to tylko z nami

  Cennik zwiedzania Bostonu

  Z uwagi na odległość Bostonu do Nowego Jorku istnieje możliwość tylko 2 dniowych wyjazdów. Po drodze możemy zaplanować zwiedzanie jednej z wielu innych atrakcji np. Newport z przepięknymi willami amerykańskiej arystokracji XIX wieku.

  • Cena za obsługę przewodnika za 2 dni pracy to $1200
  • Przejazd/hotel w Bostonie płatny dodatkowo

  Garść ciekawostek

  Warto wiedzieć

  • Do Bostonu możemy pojechać z Nowego Jorku, Filadelfii lub Bostonu moim autem – 6 os Buick Enclave lub umówić się na miejscu w Bostonie.
  • Jako alternatywa mogę odebrać Państwa z dowolnego miejsca pomiędzy Nowym Jorkiem a Bostonem.

  Galeria fotografii

  Boston w oku obiektywu

  Opinie

  Nasi klienci o nas

  Mega wiedza wędrowanie po NY z Gabrielem to prawdziwa przyjemność. Mnóstwo ciekawostek i ciekawych informacji ;) Polecam gorąco
  Dominik Kowalski / 24.02.2018
  Gorąco polecamy Gabriela jako przewodnika. Zwiedzaliśmy z nim NYC. Ogromna wiedza umiejętnie i profesjonalnie przekazana ze zrozumieniem :) Zwiedzanie miasta z Gabrielem to sama przyjemność. Dziękujemy!
  Kasia, Agnieszka, Marcin, Maciej / 12.04.2020
  Best travel agent I know, as well as a goof friend!
  Ben Brissi / 13.04.2011
  Gabriel jest uroczym człowiekiem, wielokrotnie korzystałam z jego usług jako przewodnika po Nowym Jorku i nie tylko. Jest profesjonalistą, fajnym gawędziarzem, ma poczucie humoru, no i można na Niego liczyć!
  Ewa Lang-Piotrowska / 20.05.2020
  Gorąco polecam! Przewodnik o rzetelnej wiedzy!!! Pełny profesjonalizm, nawet w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach zawsze uprzejmy i pomocny.
  Dike Temida / 13.09.2018

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności