Boston

Boston jest stolicą Nowej Anglii. To bardzo europejskie, a zarazem bardzo amerykańskie miasto.

Było budowane z rozmachem i wizją. Jest kolebką niepodległej Ameryki i to właśnie tu pod koniec XVIII w. rozegrały się zdarzenia decydujące o dalszej przyszłości kontynentu, nie tylko kraju. Boston to zamożne, zadbane i inteligenckie miasto. Mają tu siedziby bardzo ważne i znane uczelnie np. MET (czyli najlepsza politechnika w USA) oraz jedna z najsłynniejszych i najlepszych szkół świata - Uniwersytet Harvarda. Boston jest jednym z najstarszych miast w USA. Ma gęstą zabudowę i nieregularną sieć ulic, co czyni go bardzo podobnym do wielu europejskich stolic. Historia miasta jest bardzo ciekawa.

Zostało założone przez rybaków, którzy nie mogąc uprawiać roli, bo warunki atmosferyczne temu nie sprzyjały, zdecydowali się polować na wieloryby. Był to strzał w 10. Tran był ropą XVIII i XIX wieku. To był czas, kiedy rodziły się fortuny Nowej Anglii. Na wzgórzach bostońskich jeszcze w XVII w. pojawiły się pierwsze domy. Historia pierwszych osadników w tym regionie sięga Mayflower - czyli łodzi, na której przypłynęli jedni z pierwszych imigrantów. To dzięki im zawdzięczamy jedno z najważniejszych amerykańskich świąt - Thanksgiving.

Boston zachował duszę, mimo że jego Centrum Biznesowe rozrasta się bardzo szybko. Metropolia ma liczne muzea np. Fogg Art Museum, Museum of Science, Harvard University Museums, M.I.T Museum, Museum of Fine Arts oraz John F. Kenedy Museum. To ostatnie jest szczególnie ciekawe.

Mało kto wie, że to właśnie w jednej z dzielnic Bostonu - Brookline - urodził się prezydent Kennedy oraz jego rodzeństwo. Dom, w którym urodził się JFK jest zamieniony na muzeum. Jeśli chce się dobrze zjeść i poczuć bostońską atmosferę, warto odwiedzić ogródki restauracyjne stylowej Newbury Street, eleganckiej Boylston Street lub głośnej Quincy Market. Rejon Quincy Market jest bardzo turystyczny, ale można tam szybko zjeść coś dobrego np. Lobster Roll.

Mimo że wszystkie atrakcje oraz dystrykty położone są w bliskiej od siebie odległości i łatwo pokonać je pieszo, komunikacja w mieście jest bardzo dobrze rozwinięta. Bostońska sieć metra jest najstarszą w USA. W mieście jest duże międzynarodowe lotnisko z łatwym połączeniem do centrum miasta. Z Nowego Jorku do Bostonu jedzie się pociągiem ok. 4 godz., autobusem ok. 6 godz.

Możemy zaaranżować spotkanie w Bostonie lub wspólny przejazd z Nowego Jorku. Mogę Państwa również odebrać z dowolnego miejsca w drodze z Nowego Jorku do Bostonu.


Program zwiedzania Bostonu

 • Spacer po historycznym nabrzeżu, z którego w 1774 roku zrzucono słynną herbatę do morza. Był to znak protestu przeciw ciągłemu podnoszeniu podatków przez Wielką Brytanię. To wydarzenie oraz wiele innych, które zbiegły się w czasie, doprowadziły do rewolucji i podpisania Deklaracji Niepodległości w 1776 r.
 • Wizyta na małym, ale historycznie ważnym Chinatown.
 • Szlak Wolności - jest to 4 km trasa z najważniejszymi historycznymi punktami miasta. Warto podążać nim do końca - jest to długi i monotonny spacer dlatego zrobilibyśmy kilka dodatkowych przystanków, żeby na chwilę odpocząć i nacieszyć się lokalnym kolorytem.

Oto niektóre z nich:

 • Boston Common Park - najsłynniejszy park w Bostonie.
 • State House (siedziba zarządu stanu Massachusetts) to ten słynny budynek ze złoconym dachem (wciąż pełni swoje funkcje).
 • Wizyta w miejscu, gdzie dawniej była pierwsza szkoła w USA.
 • Spacer po historycznym centrum z najważniejszymi atrakcjami:
 • Faneuil House,
 • Quincy Market z przystanią, gdzie będzie można spróbować jeden z lokalnych specjałów np. Lobster Roll.
 • Przejazd do prestiżowej dzielnicy - Beacon Hill - spacer po wąskich, często brukowanych uliczkach. Jest to najbardziej klimatyczna część miasta.
 • Cooplay Plaza ze słynnym kościołem Trinity. Jest to jeden z najładniejszych kościołów w Nowej Anglii.
 • Wjazd na taras widokowy na ostatnim, 50. piętrze wieżowca Prudential z piękną panoramą miasta. Przy dobrej pogodzie możemy dostrzec nawet Cape Code.
 • Przejazd do Cambridge: Wizyta na Uniwersytecie Harvarda, Wizyta w MIT - można zwiedzać przestrzeń ogólnie dostępną i niektóre budynki.

Każdy program przygotowuję indywidualnie w zależności od Państwa zainteresowań oraz pomysłów - jest to tylko przykładowa wersja. 


Cennik zwiedzania Bostonu

 • Cena za os. : $300 
 • Czas trwania wycieczki ok. 8 godz.
 • W cenie opieka przewodnika, wszystkie bilety wstępów, komunikacja miejska, przejazd z Nowego Jorku. 
 • W zależności od liczby osób w grupie cena kalkulowana jest indywidualnie.

Przewodnik USA Gabriel Wilamowski
3326 82 Str
Jackson Heights, NY 11372, USA
Call us: 347 616 5253   |   Skype us: tailoredvacation   |   E-mail: gabriel*!*przewodnikusa.com

Nasi partnerzy

Realizacja strony: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Z GRUPĄ

Wstępna rezerwacja

Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godziny w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.

Wyślij formularz
X