Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Jak znaleźć dobrą cenę na hotel w Nowym Jorku?

  21 stycznia, 2016

  W Nowym Jorku przez cały rok jest sezon jednak hotele będą najtańsze od Grudnia do połowy Marca. Z pierwszym powiewem wiosny ceny gnają w góre. 

  Zima to nie jest optymalny czas na wizytę w  Nowym  Jorku a wiec co trzeba zrobić, żeby znaleźdź dobrą cene w sezonie ? O tym za chwile ale na początek kilka informacji, które dodadzą trochę swiatła do tego zagadnienia :

  Nowy Jork składa się z 5 dzielnic :

  • New York City – czyli Manhattan 
  • Brooklyn – inaczej  Kings 
  • Queens 
  • Staten Island – inaczej Richmond 
  • Bronx 

  Do roku 1899 miasto Now Jork City stanowił tylko Manhattan. Otoczony był licznymi miastami np. Brooklyn oraz małymi sennymi miasteczkami – jak Flushing lub East New York.

  Na Manhattanie można było znaleźdź wszystko i wszystkich – szególnie w  przepieknych willach  bogaczy – rodziny Astorów, Vanderbilt czy Lenox. Miesciły się też tu najbardziej podłe slamsy – np. 5 Points na Lower East Side. Brooklym miał też swoją torżsamosć ale był bardzo rożny od Manhattanu.

  Pod koniec lat 70-tych XIX w. powstał Brooklyn Bridge i dał możliwosć swobodnej komunikacji pomniedzy New York City a ważnym sąsiadem po drugiej stronie rzeki East River. Tenże most zupełnie zmienił układ sił ponieważ przestało być tak istotne jak wczesniej, żeby mieszkać na Manhattanie. Szczególnie klasa srednia zaczeła stopniowo wyprowadzać się z tamtąd np. na Brooklyn Heights. Była i jest to wciąż  reprezentacyjna częsci Brooklynu a do przejazd do Centrum Manhatanu zabiera zaledwie kilka minut. 

  To własnie w tej okolicy mieszkał budowniczy mostu Brooklyn Bridge – ojciec i syn – Robeling. W tym samym czasie ( mniej więcej )  po obydwu stronach rzeki zaczeło powstawać metro lub raczej kolej miejska budowana przez szereg prywatnych firm – czesto na tak zwanej elewacji czyli metalowych slupach biegnąc nad drogą kołową.

  Ten model przetrwał do dnia dzisiejszego w wielu miejscach na Brooklynie i Queensie. ( na przyklad International Express – Linie 7 lub metro N,Q łączące Astorię z Upper West Side ). Kolej miejska podbiła serca mieszkańców a włodarze miasta zobaczyli szanse na rozwoj.  Należalo jednak zdobyć srodki, żeby połaczyć w jedną siatkę komunikacji miejskie okoliczne miasta. Takie pieniądze mógł tylko zainwestować rząd federalny. Nie było jednak szansy, aby to zrobił dla znaczącego ale nie wielkiego- relatywnie- Nowego Jorku.

  Z tego powodu zwołano referendum i zapytano mieszkańców okolicznych miast czy chcą się przyłączyć do Great New York. W ten sposób stracą czesć swojej niezależnosci a zyskają metro. Mieszkańcy wybrali metro. Jak to się ma do cen hoteli w Nowym Jorku – jesli chce się znaleźdź tani pokoj w przyzwoitych warunkach należy szukać go poza Manhattanem.

  Moim zdaniem optymalnym miejsce jest Long Island City ( jest to sąsiedztwo na Queensie ). W stanie Nowy Jork leży również Long Island – jest to nazwa całego regionu- jednostki admistracyjnej położonej na wschód od Queens i Brooklynu.
  Long Island City a Long Island  To są zupełnie dwa różne miejsca.

  Long Island City poprzecinane  jest gestą siatką metra i przez 24h na dobę można dojechać w każde miejsce w miescie w przeciągu zaledwie paru minut. Ta czesc Nowego Jorku przeżywa teraz olbrzymia metamorfozę – dawnie byłą to dzielnica przymysłowa a teraz powstaje luksusowa dzielnica sypialno-biurowa. Projekt jest trakcie realizacji i naraz buduje się  dzisiątki drapaczy chmur oraz super nowoczesne apartamentowce.

  Jesli nie mają Państwo problemu, żeby podziwiać z okien wylewane fundamenty i dziwgi jest to naprawde fajne miejsce do nocowania. Drugim powodem dla ktorego Long Island City to dobry adres to fakt, że większosć hoteli jest nowych.

  Nawet 2 ** będą czyste i schludne – nie można oczekiwać zbyt wiele ale napewno bedzie wygodniej niż w większosci 3 *** hoteli na Manhattanie, które potrafią czasem nie przyjemnie zaskoczyć. Wynika to z tego, ze hotele na Mahttanie są upiornie stare i własciciele nie kwapią sie do remontu ponieważ pokoje są wciąz zajete.  Na Manhattanie cały rok jest sezon a ” wyłacznie hotelu z ruchu” nawet na 2-3 dni to milionowe straty.

  Wysokie ceny hoteli wypływają z kilku powodów: 

  • co roku do Nowego Jorku przyjeżdza mnóstwo turystów z całego swiata – ok. 55 milionów a mieszkańców jest ok. 8 mln
  • w miescie mieszka 300 000 milionerow –  którzy w większosci robią interesy na miejscu – jednak ich kontracheci i klienci juz nie koniecznie. Przy okazji wizyt służbowych cena hotelu nie ma często znaczenia ale liczy się lokalizacja – blisko biura, ulubionego klubu lub restauracji. 
  • Nowy Jork to amerykanska stolica MODY – 2 razy organizowany jest znany na cały swiat – New York Fashing Week i to własnie New York ma swoją Aleję Gwiazd z tablicami, które upamietniają co ważniejszych projektantów. 
  • Nowy Jork słynie też z dzielnicy najbardziej orginalnych sklepów  z ciuchami oraz butami w SoHo lub Meat Packing District dlatego co roku ok. 500 000 milionerow – obywateli  swiata odwiedza to miasto 
  • New York to stolica Sztuki – od tysiący znanych na całym swiecie przedstawien na Broodwayu poprzez Metropolitan Opera oraz najważniejsze musea swiata – Metropolitan oraz MoMa.

  Jest tysiące powodów dla których warto odwiedzić to miast i nie ma szansy, żeby cos zmieniło się w przyszłosci- w tym tez ceny hoteli. Brooklyn stał się ostatnimi laty bardzo modny i powstało tam kilka nowych hoteli ale ceny są bardzo podobne do tych na Manhattanie więc nie ma sensu spędzać czasu na przejazdy skoro nic nie oszczedzamy.

  Na Brooklynie należy być szalenie ostrożnym bo częsć hoteli może być daleko od metra lub przejazd metrem do miast może zająć pół dnia. Staten Island – wszystko fajnie, zielono ale przejazd na Manhattan zajmuje min. 1,5 h lub dłużej i trzeba skorzystać z promu,który pływa tylko raz na jakis czas a przy okazji hoteli jest tam tylko kilka.

  Bronx – nie wielki wybór hoteli ale  jest tam za to dużo mieszkań komunalnych, które cieszą się złą sława – nie musi być tam niebezpiecznie ale po co kusić los. New Jersey – jesli już to musi być  Jersey City bo łaczy je kolejka podziemna z centrum Manhattanu. Jednak nie należy do sieci metra i trzeba za nią płacic 3 $ za każdy przejazd. Nie wiele ale koszta się sumują.  Downtown Jersey City jest bardzo sympatyczne – podobnie jak Hoboken. 
  Wybierając hotele w New Yersey trzeba byc bardzo uważnym – rezerwujać jeden z hoteli np. w North Bergen mozemy spędzić długie godziny, zeby dotrzeć na Manhattan lub fajnej restauracji lub sklepu bo trzeba przejechać na maksa zatłoczony Holland tunel. Nie ma tam metra a komunikacja autobusowa jest zawodona i  słynie z tego, że jak jest korek to się stoi i czeka. Przejazd jest tylko jeden – tunelem i mimo, ze to nie jest daleko – szczegolnie na mapie – przejazd 1mili może zająć powyżej godziny.

  Queens jest najlepszą alternatywą – blisko, bezpiecznie i tanio.

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności