Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Los Cabos - Meksyk - po amerykańsku

  9 maja, 2018

  Większość Europejczyków kojarzy w Meksyku tylko półwysp Yucatan – ze słynnym kurortem Cancun – ewentualnie polbliską Riviera Maya/Playa de Carmen. Bardzo lubie Meksyk i wracam tam jak często jest to możliwe ponieważ bardzo dobrze się tam czuje.

  Meksyk to ma bardzo długa linie brzegową  zarówno po stronie Morze Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej oraz Pacyfiku. W ciągu ostatnich 10 lat pobudowano setki  nowych, super resortów oraz hoteli w bardzo wysokim standardzie. Jest ich tak wiele ze muszą konkurować cenowo ? dlatego za tak wysoki standard w innym miejscu trzeba byłoby zapłacić przynajmniej 50 % więcej.

  Jeśli ktoś planował lub spędził tydzień czasu z all inclusive w znanym kurorcie na Majorce lub Krecie wie ile takie wakacje kosztują. Naturalnie bilety do Meksyku będą droższe a na dodatek Lipiec i Sierpień to nie jest najlepszy okres na wakacje w tym kraju. Jednak w Europie nie ma takich pięknych plaż, przyrody oraz bardzo ciężko o tak pyszne jedzenie ? szczególnie w ośrodkach all inclusive, które są megawysokim poziomie.

  Zwykle poza resortem all inclusive zje się smaczniej ? ta reguła jedna niekoniecznie sprawdza się w Meksyku. Jednym z olbrzymich plusów plaż w Meksyku jest ich długość.  Można po nich spacerować godzinami ? czasem będąc na niej samemu bez tłumu – próbującego sprzedać wszystko i nic. (hello Asia). To jest idealne miejsce, żeby nawiązać kontakt z natura, poczuć, ze jesteśmy jej częścią a jednocześnie nie rezygnować z uroków cywilizacji.

  Na Półwyspie Kalifornijskim znajdują się 3 ważne turystycznie miasta ? Cabo San Lucas, San Jose Los Cabos oraz La Paz (nawet mało znane w USA czy w Kanadzie). Bahia California (półwyspem Kalifornijski) po jednej stronie otacza Pacific a po drugiej ? ciepłe wody Zatoki Kalifornijskiej.

  W rejonie znajdują się 2 lotniska ? San Jose Los Cabos oraz w La Paz. Lotnisko w San Jose jest położone na pustyni –  u podnóża czerwonych gór. Do centrum San Jose jedzie się 20 min. Lotnisko jest bardzo nowoczesne i ma dobra komunikacje z miastem. Radzę wynająć auto ponieważ drogi są w super stanie ? szerokie i świetnie oznaczone.

  Dzięki posiadaniu auta można pojechać w kilka pięknych miejsc o których będę pisał później. San Jose ma bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową ? choć bardziej znane Cabo San Lucas. Jest to miejscowość położona na samym końcu Bahia Penisula ? z malowniczym arkiem znanych z wszystkich filmów o Meksyku oraz piękną plaża ? zwaną ? Divorce Beach? czyli plaża rozwodników.

  San Jose ma małą starówkę ? nie jest ona imponująca ? można jednak pójść na spacer wieczorem, kupić oryginalne pamiątki czy spróbować lokalnych przysmaków. Cabo San Lucas za to ma fantastycznym centrum rozrywkowe ? podobne do Palma de Mallorca na Majorce czy Malia na Krecie.

  To jest jedno z niewielu miejsc w rejonie Ameryki Środkowej, gdzie można się mega fajnie pobawić w klubie, pójść na super koncert czy usiąść sobie przy kawie w marinie i oglądać jachty bogaczy. Resorty w Cabo usytuowane są wzdłuż pięknych plażach ? Medano i Tabasco Beach. Wśród nich znajduje się słynne resorty ? Pueblo Bonito Los Cabos, Sunset czy Casa Dorado Los Cabos.

  Najbardziej znanym resortem po tej stronie jest RIU Palace Pacifico. Resort ma super lokalizację ? do miasta ok.2km ? blisko, ale nie za blisko, żeby kluby i dyskoteki przeszkadzały nocą. Plaża należąca do resortu jest piękna. Baseny jak z bajki a wokół mnóstwo zieleni. Lobby robi super wrażenie? to bardzo elegancki ośrodek. Pokoje co prawda widziałem ładniejsze, ale są duże i mają duże wygodne balkony.

  Riu Palace Pacifico jest drogi, jeśli chce się wydać mniej ale wciąż korzystać z uroków kompleksu warto zatrzymać się w RIU Santa Fee. Baseny w Santa Fee są jeszcze ładniejsze. Pokoje są też bardzo w porządku ? choć mi nie smakowało jedzenie.  Byłem tam w Lutym w szczycie sezonu i resort był full ale mimo wszystko nie sprawiał wrażenie przeładowania. Nie widziało się tłumów a  hotelowa disco miała lepsze życie nocne niż nie jedny modny night club w Nowym Jorku.

  Do Los Cabos jest dla tych, którzy nie chcą siedzieć w resorcie (tylko) ? dlatego warto wybrać miejsce, które będzie jeszcze bliżej do centrum. Idealnym rozwiązaniem są 2 resorty ? Sandos Finistera oraz Breathless Los Cabos.

  Sandos jest położony na zboczy góry i ma piękna plaże, ale jest zawsze pod górę. Nie jest to miejsce dla tych, którzy nie lubią chodzić. Jedynym resortem z all inclusive w centrum-centrum jest Breathless ? piękne pokoje, super jedzenie i drinki ? wszystko top ? ale do plaży trzeba się przespacerować ok.200m.

  Breathless leży w marinie, która wieczorem jest pięknie podświetlona. W przypadku San Jose najlepszym resortem jest Hyatt Ziva Los Cabos. Hotel jest położony bardzo centralnie, ma prywatną plaże ? bardzo ładne pokoje i super jedzenie. Hyatt Ziva to trochę eksperyment z marka Hyatt ? bo resort jest mega all inclusive czego wcześniej hotele z tej sieci nie robiły.

  Jednym z największych plusów tego miejsca jest standard ? wszystko jest super ? nawet krzesła na balkonach ? każdy szczegół został przemyślany i super zaplanowany. Generalnie w Meksyku z angielskim nie jest najgorzej ? jednak w Los Cabos praktycznie każdy mowi w tym języku co bardzo ułatwia komunikację.

  Pogoda w Cabo  jest genialna przez 9 miesięcy w ciągu roku ? najlepszy okres przypada od późnego Września do Maja. Jest jednak pewne – ale ? otóż są wysokie fale ? pływanie w morzu może być niebezpieczne.

  Z tego powodu każdy w resortów ma takie piękne baseny. Jednym miejsce w które można pojechać i spędzić cały dzień brodząc w wodzie jest słynna plaża Balandra. Plaża położona jest 40 km od La Paz i jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Dwa naturalne baseny ze śnieżno-biała plaża otaczają post-wulkaniczne wzgórza, które tworzą niesamowitą mozaikę.

  Dolinę, które jest przedłużeniem plaży obrasta piękna soczysta zieleń i kwiaty. Na dodatek woda jest bardzo płytka i można nawet do 1,5km przejść do centrum zatoki i woda nie będzie wyższa niż do pasa. Woda w zatoce jest bajecznie ciepła i pływają w niej miliony rybek. Jest to jedno z najlepszych miejsc, jeśli ktoś lubi wodę a nie pływa lub nie pływa dobrze.

  Byłem tam w Lutym ? czyli 3 m-ce temu, ale wciąż mam to miejsce przed oczami i sprawia, że od razu się uśmiecham do samego siebie. Na plaży Balandra nie ma hoteli bo jest park narodowy ale naprawdę warto przyjechać tu na jeden dzień. Z Cabo jedzie się tu ok.2h ale naprawdę warto.

  Los Cabos słynie również z możliwości oglądania wielorybów z plaży lub łodzi ? szczególnie podczas ich migracji od połowy Stycznia do połowy Marca. Łatwo też spotkać delfiny w ich naturalnym środowisku ? jest ich tak dużo, że nikt specjalnie nie zwraca na nie uwagi.

  W Los Cabos można również spotkać żółwie morskie ? szczególnie od Lipca do Listopada.  Na plaże wychodzą późnym latem – składają jaja na plaży a w Listopadzie małe żółwiki biegną jeden za drugim do oceanu ? pchane instynktem.  Widok jest zabawny, ale chwyta za serce.

  Generalnie ta część Meksyku jest bardzo zamerykanizowana ? wszystko jest po angielsku i jest bardzo bezpiecznie. Można naprawdę poczuć się tam jak w Kaliforni. Byłem tam z moim Norweskim znajomym i obaj w tym temacie byliśmy zgodni. Jest to genialne miejsce na wakacje ? jednak nie jest to ?prawdziwy? Meksyk ? jak Puerto Vallarta lub Puebla, o której napiszę kolejnym razem.

  Można jednak poczuć ten klimat i tutaj ? trzeba się jednak wybrać na wycieczkę do Todos Santos. Jest to piękne górskie miasteczko położone w paśmie górskim Sierra Laguna. Miejsce jest trochę jak z bajki i nie można go porównać do żadnego innego miejsca w Meksyku ? przypomina trochę Sedone w Arizonie..

  Miasteczko jest małe ale samo z siebie stało się stolicą meksykańskiej artystycznej bohemy. Znajdziemy to liczne galerie, sklepy z obrazami oraz rękodziełem, którego nie powstydziłaby się nie jedna światowa galeria. Jest to super miejsce na popołudnie ? koniecznie trzeba spróbować lokalnych tacos ? w Tacos y Mariscos El Sinaloense.

  Los Cabos to idealne miejsce dla kogoś, kto nie chce zamykać się w resorcie na cały pobyt i tylko sączyć drinki w basenie… to miejsce trzeba doświadczyć a nie tylko tam być.

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności