NY

"Nowy Jork to jedna z najciekawszych stolic świata. Można się tutaj zgubić lub odnaleźć swoje powołanie."

W ten sam sposób część mieszkańców żyje wielkim światem - a część zamyka się w swoim mikrokosmosie, przypisanym do jednej dzielnicy lub sąsiedztwa. Wielu Nowojorczyków nie zna swojego miasta i gubi się w szachownicy ulic. Big Apple to miasto, w którym każdego dnia można odkryć nowe, fascynujące miejsce, ale trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać. Nowy Jork można zobaczyć lub doświadczyć. Profesjonalny przewodnik zagwarantuje jedno i drugie. Moim zadaniem jako przewodnika jest pokazanie miasta z wielu perspektyw, bo przecież świat nie jest płaski. Większość turystów zobaczy, tylko to, co znajdą on-line.

Jednak, żeby poczuć klimat miasta, trzeba poszukać trochę głębiej, poznać jego historię, która w Big Apple toczy się szybciej, niż gdziekolwiek indziej. Ostatni rok przyniósł olbrzymie zmiany i Nowy Jork już nigdy nie będzie taki sam. To samo słyszałem po 9/11. I tak się stało, ale zmiany były tylko na lepsze. Na pewno zarząd miasta i stanu Nowy Jork zrobi wszystko, aby można je było zwiedzać bezpiecznie. 
Jeśli nie chcecie się martwić o bezpieczeństwo przez cały okres pobytu w USA, nie tracić czasu na gubienie się w metrze lub autostradach oraz zwiedzić więcej niż przeciętny turysta, to wyślijcie zapytanie o rezerwację już dziś. 

Warto wiedzieć

 • Większość zwiedzania będzie się odbywać moim autem, którego każdego dnia dezynfekuję. To ogranicza bezpośredni kontakt z ludźmi potencjalnie chorymi np. bezdomnymi (szczególnie w metrze).
 • Każdy program dla Klienta buduję indywidualnie. W odpowiedzi na liczne zapytania przygotowałem również ramowe, przykładowe plany zwiedzania, które możemy dowolnie modyfikować. 
 • Planuję rozpoczęcie dnia zwykle ok. godz.9.30 - po porannym szczycie komunikacyjnym.
 • Każdy wyjazd jest budowany "A-la-carte", według Waszych potrzeb i będzie dopasowany do Państwa wymagań.
 • Optymalny czas na zwiedzanie Nowego Jorku z przewodnikiem to 4 dni jednak już 3 dni wystarczą, żeby poczuć się Nowojorczykiem, choć na chwilę.


Przygotowałem kilka opcji na bezpieczne podróżowanie po Nowym Jorku oraz pobliskich miastach. Oto 3 wersje:

 • 1-dniowa daje ogólną perspektywę na miasto - New York Express
 • 2-dniowa pozwala zobaczyć ok. 5 razy więcej niż przeciętny turysta - New York Fascynacja 
 • 3-dniowa opcja pozwala na chwilę poczuć się Nowojorczykiem - New York Odkrywca


Ceny zwiedzania Nowego Jorku

 • Cena za dzień pracy - zwykle ok. 7 h: $400- przy grupie 1-4 os. / $500 - przy grupie powyżej 4 os.
 • Cena za 2 dni pracy - zwykle ok. 7 h dziennie: $800 - przy grupie 1-4 os. / $1000- przy grupie powyżej 4 os.
 • Cena za 3 dni pracy - zwykle ok. 7 h dziennie: $1200 - przy grupie 1-4 os. /$1500 - przy grupie powyżej 4 os.

 

Zwiedzanie 1 dzień (przykładowy program)

Pakiet: New York Express

 1. Przejazd na Downtown Manhattan - zwiedzanie 9/11 Memorial - miejsce pamięci ofiar zamachów na WTC. Fredom Tower - WTC 1 - wjazd na taras widokowy najwyższego wieżowca obu Ameryk z jednym z najładniejszych widoków na miasto.
 2. Wizyta w Oculus - jest to hub komunikacyjny oraz eleganckie centrum handlowe pod jednym dachem. Jest to jedna z nowych ikon Nowego Jorku, dzięki niesamowitej architekturze.
 3. Spacer promenadą nad rzeką Hudson tzw. Battery Park City Esplanada.
 4. Wizyta na jednym najbardziej wyrazistych, ale i niedocenionych pomników - Irish Hunger Memorial. Upamiętnia dramat i głód w Irlandii oraz masową emigrację Irlandczyków w latach 40. XIX wieku.
 5. Spotkanie z Charging Bull (miedzianym bykiem) - często nazywanym bykiem z Wall Street, choć na Wall Street już nie stoi. Następnie spacer po Wall Street z budynkiem nowojorskiej giełdy. 
 6. Wizyta na Stone Street, historycznej, brukowanej ulicy barów i restauracji. To jedno z magicznych miejsc w Nowym Jorku, gdzie czas się zatrzymał, a uliczka jakby od niechcenia została zasłonięta lasem wieżowców.   
 7. Zwiedzanie Federal Hall - to w tym miejscu George Washington został zaprzysiężony na pierwszego Prezydenta USA.
 8. Wizyta w Trinity Church oraz na kościelnym cmentarzu. To jeden z najbogatszych kościołów świata, a przy okazji założyciel pierwszego Uniwersytetu w USA - Kings College (obecnie Columbia University). Na cmentarzu możemy znaleźć groby wielu sławnych Amerykanów końcówki XVIII wieku i początku XIX np. Aleksandra Hamiltona (jednego z Ojców Narodu).
 9. Rejs na Staten Island z przepięknym widokiem na miasto oraz Statuę Wolności.
 10. Krótki spacer po Moście Brooklyńskim lub po parku pod Mostem Brooklyńskim.
 11. Przejazd na Grand Central Terminal, który zasłynął dzięki architekturze oraz bardzo ciekawej historii związanej z amerykańską arystokracją.
 12. Wyprawa do Central Parku - krótki spacer po Mall, Owczej Łączce, Bethseda Fountain, przeprawa przez Most Zakochanych oraz wizyta na Strawberry Field (miejsce pamięci Johna Lennona).
 13. Zakończenie dnia.


Zwiedzanie 2-dniowe (przykładowy program)

Pakiet: New York Fascynacja

Dzień 1: 

 1. Przejazd na Downtown Manhattan - zwiedzanie World Trade Center Memorial - miejsce pamięci ofiar zamachów z 11 września 2001.
 2. Wizyta w Oculus - jest to hub komunikacyjny oraz eleganckie centrum handlowe pod jednym dachem. Jest to jedna z nowych ikon Nowego Jorku, dzięki niesamowitej architekturze.
 3. Spotkanie z Charging Bull (miedzianym bykiem) - często nazywanym bykiem z Wall Street, choć na Wall Street już nie stoi.
 4. Wizyta na Stone Street - historycznej ulicy barów i restauracji. To jedno z magicznych miejsc w Nowym Jorku, gdzie czas się zatrzymał, a uliczka jak od niechcenia została zasłonięta lasem wieżowców.
 5. Historyczna Wall Street z budynkiem giełdy - New York Stock Exchange.
 6. Zwiedzanie Federal Hall - to w tym miejscu George Washington został zaprzysiężony na pierwszego Prezydenta USA.
 7. Przejazd do Midtown Manhattan do Madison Square Park ze słynnym pionierem drapaczy chmur - Flatrion (powszechnie zwanym żelazkiem).
 8. Wizyta na Hudson Yard - w tym wjazd na najpiękniejszy taras widokowy w Nowym Jorku - The EDGE ze szklaną podłogą.
 9. Następnie zwiedzanie The Vessel - najdroższej rzeźby świata oraz spacer po ogrodach na elewacji - Chelsea High Line.
 10. Spacer po klimatycznej West Village, Greenwich Village oraz wizyta na jednym z kultowych parków w Nowym Jorku - Washington Square z łukiem na cześć George'a Washingtona. W pobliżu znajduje się "ulica jazzowa". Jest tu kilka znanych lokali np. Blue Note-Jazz Capital of the World.
 11. Spacer po SOHO - modnej zakupowej dzielnicy miasta z eleganckimi butikami oraz charakterystyczną zabudową - cast iron - czyli elewacją, która ma wyglądać jak zrobiona z drewna lub marmuru, ale jest wykonana z metalu.
 12. Wizyta w Little Italy oraz Chinatown.
 13. Zakończenie dnia.

Dzień 2 

 1. Przejazd do przystani na rejs wokół Manhattanu - trwa 90 minut. Podczas rejsu możemy zobaczyć Statuę Wolności, Manhattan po Zachodniej i Wschodniej stronie oraz mosty - BMW - czyli Brooklyn Bridge, Manhattan oraz Wiliamsburg. 
 2. Po rejsie przejazd na Grand Central - perłę amerykańskiej architektury początku XX wieku. To pierwszy budynek wpisany na listę zabytków w Nowym Jorku. 
 3. Spacer do Biblioteki Nowojorskiej i zwiedzanie pięknych pomieszczeń - w tym Rose Room (największe pomieszczenie bez ścian działowych w aglomeracji Nowego Jorku). Spacer po Bryant Park, gdzie odbywa się coroczny New York Fashion Week.
 4. Spacer lub przejazd do Rockeffeler Plaza oraz krótki spacer do Katedry Św.Patryka (krótka wizyta).
 5. Spacer po Central Parku - najważniejsze punkty - rat rock - kamień z przepiękną panoramą na Billionaire's Row (mieszka tam wyjątkowo dużo miliarderów), mall - główną aleję spacerową parku, Bethseda Tarrace oraz Sheep Meadows (owczą łączkę) znaną z większości filmów z Central Parku.
 6. Zakończenie dnia.


Zwiedzanie 3-dniowe

Pakiet: New York Odkrywca

Dzień 1: New York 

 1. Przejazd na Downtown Manhattan - zwiedzanie World Trade Center Memorial - miejsce pamięci ofiar zamachów z 11 września 2001.
 2. Wizyta w Oculus - jest to hub komunikacyjny oraz eleganckie centrum handlowe pod jednym dachem. Jest to jedna z nowych ikon Nowego Jorku, dzięki niesamowitej architekturze.
 3. Spotkanie z Charging Bull (miedzianym bykiem) - często nazywanym bykiem z Wall Street, choć na Wall Street już nie stoi.
 4. Wizyta na Stone Street - historycznej ulicy barów i restauracji. To jedno z magicznych miejsc w Nowym Jorku, gdzie czas się zatrzymał, a uliczka jak od niechcenia została zasłonięta lasem wieżowców.
 5. Historyczna Wall Street z budynkiem giełdy - New York Stock Exchange.
 6. Zwiedzanie Federal Hall - to w tym miejscu George Washington został zaprzysiężony na pierwszego Prezydenta USA.
 7. Przejazd do Midtown Manhattan do Madison Square Park ze słynnym pionierem drapaczy chmur - Flatrion (powszechnie zwanym żelazkiem) oraz wizyta na Hudson Yard - w tym wjazd na najpiękniejszy taras widokowy w Nowym Jorku - The EDGE ze szklaną podłogą.
 8. Następnie zwiedzanie The Vessel - najdroższej rzeźby świata oraz spacer po ogrodach na elewacji - Chelsea High Line.
 9. Spacer po klimatycznej West Village, Greenwich Village oraz wizyta w jednym z kultowych parków w Nowym Jorku - Washington Square z łukiem na cześć George'a Washingtona. W pobliżu znajduje się ulica jazzowa. Jest tu kilka znanych lokali np. Blue Note-Jazz Capital of the World.
 10. Spacer po SOHO - modnej zakupowej dzielnicy miasta z eleganckimi butikami oraz charakterystyczną zabudową - cast iron - czyli elewacją, która ma wyglądać jak zrobiona z drewna lub marmuru, ale jest wykonana z metalu.
 11. Wizyta w Little Italy oraz Chinatown.
 12. Zakończenie dnia.

Dzień 2

 1. Przejazd do przystani na rejs wokół Manhattanu - trwa 90 minut. Podczas rejsu możemy zobaczyć Statuę Wolności, Manhattan po Zachodniej i Wschodniej stronie oraz mosty - BMW - czyli Brooklyn Bridge, Manhattan oraz Wiliamsburg.
 2. Po rejsie przejazd na Grand Central - perłę amerykańskiej architektury początku XX wieku. To pierwszy budynek wpisany na listę zabytków w Nowym Jorku.
 3. Spacer do Biblioteki Nowojorskiej i zwiedzanie pięknych pomieszczeń - w tym Rose Room (największe pomieszczenie bez ścian działowych w aglomeracji Nowego Jorku). 
 4. Spacer po Bryant Park, gdzie odbywa się coroczny New York Fashion Week.
 5. Spacer lub przejazd do Rockeffeler Plaza oraz spacer do Katedry Św.Patryka (krótka wizyta).
 6. Spacer po Central Parku - najważniejsze punkty - rat rock - kamień z przepiękną panoramą na Billionaire's Row (mieszka tam wyjątkowo dużo miliarderów), mall - główną aleję spacerową parku, Bethseda Tarrace oraz Sheep Meadows (owczą łączkę) znaną z większości filmów z Central Parku.
 7. Zakończenie dnia.

Dzień 3

 1. Przejazd do Cloisters - to obszerny klasztor/forteca zbudowana przez rodzinę Rockeffelera na początku XX wieku ze zrujnowanych budowli we Francji. Obecnie jest tam muzeum sztuki średniowiecznej. Kompleks otula Fort Tryon z pięknym widokiem na dolinę rzeki Hudson.
 2. Wizyta na historycznym Harlemie - w tym na 125 Street, gdzie do tej pory mieści się słynna sala muzyczna, w której pierwsze kroki stawiali Michael Jackson czy Arleta Franklin. To było dawniej epicentrum "Czarnego Harlemu". Harlem dzieli się na 3 części - East, Black (Central) oraz West Harlem.
 3. Wizyta na Columbia University - to najlepsza uczelnia w Nowym Jorku na tą chwilę.
 4. Przejazd do 3. największego kościoła na świecie - Cathedral John Devine, który pełni funkcję kościoła i muzeum.
 5. Wizyta w Lincoln Center, w którym mieści się np. Metropolitan Opera oraz New York Balet.
 6. Wyprawa na Roosevelt Island z przeprawą powietrznym tramwajem (Roosevelt Island tram - jest to kolejka linowa).
 7. Wizyta w Greenpoint - przez lata była to polska dzielnica oraz spacer po hispterskim Williamsburgu.
 8. Zakończenie dnia.

Galeria fotografii

Przewodnik USA Gabriel Wilamowski
3326 82 Str
Jackson Heights, NY 11372, USA
Call us: 347 616 5253   |   Skype us: tailoredvacation   |   E-mail: gabriel*!*przewodnikusa.com

Nasi partnerzy

Realizacja strony: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Z GRUPĄ

Wstępna rezerwacja

Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godziny w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.

Wyślij formularz
X