Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Pomysły na wyprawy Wschód USA

  27 maja, 2018

  Kilka pomysłów na wakacje w wschodnim Wybrzeżu. USA to popularne miejsce na wyjazdy bussinesowe oraz na wakacje. Stany zajmują bardzo duży obszar i są szalenie zróżnicowane, zarówno przyrodniczo, etnograficznie oraz kulturowo. Najwięcej osób odwiedza duże miasta w USA.

  Hollywood daje świetną reklamę. Czasem ta wizja pokrywa się z rzeczywistością a czasem nie. Warto się przekonać samemu. Nowy Jork reklamy nie potrzebuje, od wielu lat jest numerem jeden wśród turystów z całego świata. Podobnie jak Miami czy Orlando z parkami rozrywki.

  Odkąd LOT zaczął latać bezpośrednio do Los Angeles coraz częściej słychać język polski nad Pacyfikiem. Od lat popularne są parki narodowe, np. Grand Kanion lub Yosemite. Większość osób, która zobaczyła wszystkie te miejsca może mieć przeczucie, że to już koniec i nic więcej ciekawego w tej Ameryce nie ma.

  Wymienione miejsca to dobry początek, ale pięknych i wyjątkowych miejsc w USA jest znacznie więcej. Częstym błędem popełnianym przez turystów są intensywne podróże dokoła lub w poprzek Stanów. To zbyt duży kraj, żeby w 14 dni zobaczyć pół kontynentu. Człowiek może z nich wrócić zniechęcony, ponieważ przejechał kawał świata, był w wielu miejscach, ale niewiele doświadczył, bo wszystko było na szybko, na złamanie karku.

  Jest to tak duży kraj, warto go zwiedzać etapami. 30 dni za jednym razem może być zarówno męczące jak i bardzo drogie. Generalnie zwiedzać Stany jest wygodniej w małej grupie, ponieważ jest większa swoboda oraz elastyczność, co chce się robić i kiedy.

  Najwięcej turystów z Polski trafia na początek do Nowego Jorku. Jest bardzo znane, jest najbliżej a przy okazji mnóstwo osób ma taki czy inny z nim związek np. przez rodzinę, znajomych etc. Mając 2 tygodnie w Nowym Jorku warto odwiedzić kilka miejsc, które znajdują się w rejonie, ale są mniej turystyczne niż Empire State Building.

  Jednym z takich miejsc jest górskie jezioro Lake George. Jest to idealny pomysł na weekend. Zbiornik nazywany jest królową amerykańskich jezior, ponieważ jest tak bardzo urokliwy. Woda w Lake George jest krystalicznie czysta, znajdziemy kilka ładnych plaż oraz pięknych miejsc na spacery czy chodzenie po górach. Śpiące miasteczko Lake George budzie się do życia latem. Jest bajecznie kolorowo i wesoło. Ciężko uwierzyć, że jest położone zaledwie 3,5h drogi od Manhattanu.

  Lake George jest trochę jowialne, urocze na swój sposób, ale trochę pospolite. Wiele jest takich miejsc w USA. Nowojorskie elity uwielbiały swego czasu ten rejon, ale z czasem polubiły bardziej północną część Long Island. Lipiec i Sierpień spędzają w swoich nadmorskich rezydencjach w Hamptons lub Fire Island.

  Jest tam bardzo ładnie. Plaże są długie, piaszczyste i czyste. Przyroda przypomina trochę tą znad polskiego morza. Miasteczka wyglądają zwyczajnie, można napić się kawy, zjeść smaczny lunch czy kolację. Może nas jedynie zdziwić ilość zaparkowanych Bentleyów czy Maybachów. To idealne miejsce, jeśli chcielibyście zobaczyć kogoś znanego lub bardzo znanego.

  W Miami też mieszkają bogaci ludzie i woda jest cieplejsza, ale do Hamptons jest bliżej z Manhattanu a latem to tu pogoda jest najlepsza. W Miami w tym okresie leje deszcz i sezon towarzyski powróci dopiero w Listopadzie. Amerykańska arystokracja jeszcze w XIX w zdecydowała, gdzie i kiedy stylowo spędza się urlop a gdzie nie.

  Na tej liście miejsc pożądanych,o prócz Hamptons są Marta Vineyard (wyspa) lub Cape Code w Massachusetts. Zakładam, że niewiele osób słyszało o Marta Vineyard, nawet w Nowym Jorku choć są bezpośrednie połączenie lotnicze z JFK.

  Posiada piękne piaszczyste plaże, malownicze klify, wrzosowiska oraz imponujące rezydencje. To jedno z miejsc w US w którym można się przenieść do innej rzeczywistości.  

  Jadąc na północ warto odwiedzić Boston oraz Portsmouth. To jedno z małych, czarujących miasteczek położonych na wąskim cyplu nad oceanem w stanie New Hampshire. Jadać jeszcze dale na północ, przy granicy z Kanadą w stanie Maine znajduje się Bar Harbour. Bar Harbour jest ładne, ale to park krajobrazowy (Acadia Park) jest wart uwagi.

  Jest to niezwykle miejsce, w którym wysokie góry spotykają się z oceanem i tworzą mozaikę kontrastów. Jest tam absolutnie pięknie, ale bardzo drogo.

  Na południe od Nowego Jorku znajduje się Filadelfia. Jest to jedno z najbardziej niedocenionych turystycznie miast w USA. Fili to miasto o niezwykłej historii, która zachowała własne tradycje oraz zwyczaje.

  Jest to genialne miejsce na wypad na weekend, ponieważ życie nocne tutaj jest kolorowe i trwa do białego rana. Nowym Jorku jest genialny, ale jeśli ktoś lubi wyjść wieczorem i potańczyć to specjalnie nie ma gdzie. Nowy Jork to bary i comedy clubs.

  Kolejnym wyjątkowym regionem USA są Smoky Mountain. Są to góry Appalachy na granicy Tennessee oraz Północnej Karoliny. Znajdziemy tam jeden z najbardziej niezwykłych szlaków turystycznych. Niemal w całości pokonuje się go autem. Liczy ponad 1000 km długości.

  Droga wiedzie bardzo wysoko, czasami ponad chmurami lub przez chmury. Pogoda tutaj jest zmienna, jednak latem powinno być gorąco a roślinność bujna. Jest to park narodowy, można w nim zobaczyć w łosie, lisy, niedźwiedzie czy inne zwierzęta objęte ochroną.

  Jest to raj dla miłośników przyrody. Kolejnym niezwykłym miejscem jest Savannah w stanie Georgia.

  To bardzo ładne miasto położone nad Atlantykiem. Niektóre ulice wyglądają jakby czas się w nich zatrzymał w XIX lub XVIII wieku. Jeśli ktoś oglądał film północ-południe to właśnie tam odnajdzie ten klimat.

  To tu na lunch tutejsza arystokracjach chadza w białych garniturach a na kolacje we fraku i sukniach wieczorowych. Kobiety trzymają fason całą dobę nawet podczas największych upałów.

  Turystów się tutaj toleruje, ale nie specjalnie zaprasza. Pozostaje jeszcze Nashville, które nie ma żadnego marketingu w Europie a w USA to jedno z najpopularniejszych destynacji weekendowych.

  Tennessee to głębokie południe. Powinno się głównie kojarzyć z muzyka country, długimi spodniami, nawet latem oraz wszędobylskimi końmi. Nashville to stolica muzyki country. Jeśli ktoś lubi ten styl powinien koniecznie to miasto odwiedzić. USA to piękny kraj i warto go poznać z różnych stron.

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności