Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Przewodnik w Nowym Jorku - wydatek czy oszczędność?

  30 marca, 2016

  Zawód przewodnika istnieje od starożytnego Rzymu w którym można było zatrudnić osobę do oprowadzenia po wiecznym miescie. Naturalnie Rzym nie miał się nijak do Nowego Jorku ale posiadanie osoby, ktora znam miasto na wylot była bardzo pomocna.

  Jednym z powodów jest oszczędnosć czasu. Najszybciej po Nowym Jorku przemieszczać sie metrem, którego system mimo, ze bardzo rozwinięty –  nie jest koniecznie intuicyjny.Podczas pierwszego pobytu można się zdziwić, że jest metro i metro expresowe.  Nowy Jork jest bardzo rozproszony -nie ma scisłego centrum – ciekawe miejsca znajdują się zarówno w południowej,zachodniej oraz wschodniej częsci miasta.

  Osoba, która znam miasto – szczegolnie jesli robi to profesjonalnie wie jak zaplanować zwiedzanie, aby się nie wracać tą samą trasą. Kolejna kwestia to ” przegapienie” klimatów – Nowy Jork to miasto ludzi a nie zabytków – trzeba je zrozumieć, żeby polubić. 

  Jednak jak przewodnik może zaoszczędzić dla klientów pieniądze:

  • Pietrowy autobus, ktorym „masowo” jeżdża turysci to wydatek 47 $ na dzień -przy 4 os rodzinie to wydatek 188$. Z przewodnikiem indywidualnym autobus nie bedzię potrzebny a zaoszczędzony czas, który spędziło się w korkach można spedzić w znacznie bardziej przyjemny sposób.
  • Wiele miejsc w Nowym Jorku jest darmowych – trzeba jednak wiedzieć co gdzie i kiedy 🙂 
  • Bilety na Broadway – łatwo zarezerwować je on-line za pełną cene – ale fajnie byłoby zaplacić za bilet 60 $ a nie 130$ – przewodnik może w tym pomoc. 
  • Nowy Jork to miasto setek tysięcy restauracji – można pójsc do polecanej na Tripadvisor i zapłacić 200 $ za osobę lub stać w tłumie w kolejce z grupami turystów – nie dlatego, ze miejsce jest fajne ale dlatego, że w tym tygodniu jest modne. Można też kupić kanapkę za 15$ i kucnąć w rogu na lunch.. choć z przewodnikiem można usiasc w fajnej knajpie i zjesc  super lunch z widokiem na Rockeffeler Plaza za 9 $. 
  • Nowy Jork to miasto, które nie spi – więc na impreze można pojsc 7 dni w tygodniu – można wybrać na piwo do pubu w okolicach Time Square za 15 $ lub usiasc z drinkiem w ręku za 10 $ na tarasie jednego z barów w Nowym Jorku z pięknym widokiem.

  Podczas następnej wizyty w Nowym Jorku może warto zaplanować ja z przewodnikiem ?

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności