Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Tarasy Widokowe na wierzchowcach Nowego Jorku

  20 stycznia, 2016

  Najlepszą perspektywę na miasto daje rejs wokół Manhattanu – najlepszą panoramę miast można podziwiąc z jednego z tarasów widokowych. Mieszczą się on w Empire State Building, Rockeffeler Plaza oraz WTC 1 (Freedom Tower ).

  Empire State jest najlepiej znany i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Przez wiele lat byl najwyższym budynkiem na swiecie i w USA. Jego budowa została ukończona 31 maja 1931 r. w trakcie wielkiego kryzysu – dlatego przez wiele lat nosił nazwę Empty Building ponieważ jego własciciel nie był w stanie wynając tam powierzchni biurowej.

  Finanse budynku były w stanie krytycznym dlatego szukano sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy – dlatego też powstał na jego 86 pietrze taras widokowy z możliwoscia wjazdu za dodatkową opłatą  na 102 piętro. Panorama miast robi wrażenie choć jest kilka problemów.

  • Wjazd na taras zajmuje mnóstwo czasu – zawsze jest kolejka ponieważ małe windy zabieraja za jednym razem mała liczbę gosci plus trzeba trzeba się przesiąsc, zeby dojechać nawet na 86 piętro.
  • Taras widokowy jest bardzo, bardzo wąski – ledwo mogą się minąć 2 osoby- kiedy jest sezon i przyjeżdza dużo ludzi jest bardzo nie wygodnie – i zrobienie zdjęcia graniczy z cudem
  • Mur tarasu jest bardzo wysoki a widok zasłaniają gęsto ustawione pręty (  dla bezpieczeństwa ) – odbiera to sporo uroku temu miejscu.
  • Z Empire State zobaczymy panorame na cale miasto ale nie tą najsłyniejszą – bez Empire w tle 
  • Brak restauracji, barku – nie ma nawet gdzie kupić wody

  Alternatywa jest taras widokowy w WTC 1.

  Jest to najnowszy wierzowiec – super nowoczesny. Przejscie od kas do windy zajmuje tylko chwile i wszystko jest swietnie skordynowane. Przed wejsciem na taras, ktory jest w srodku budynku trzeba obejzeć, krótki film o Nowym Jorku. Jest to bardzo fajnie przemyslane i robi pozytywne wrażenie. Taras widokowy jest bardzo rozległy – rozłożony na 2 poziomach. Widać z niego zarówno Central Park, Empire State jak i Statue Wolnosci. 

  Wszystko jest jednak widoczne z oddali – jednak daję to odpowiednią perspektywę na ogrom miast. Bardzo polecam wizytę w tym miejscu ale ma jeden problem. Nie sposób zrobić zdjęcia ponieważ grube plastikowe szyby odbiją swiatło. Zdjęcia wychodzą rozmyte a postacie bardzo ciemne lub zamazane. Zapewne jest sposób, zeby to ominąć ale potrzeba byc wytrawnym fotografem.

  Na ostatnim pietrze znajduje się też restauracja i bar. Ceny  są tam wysokie ale nie kosmiczne. Ostatnim w chwilie obecnej taras widokowy miescie sie na Rockeffeler Plaza. Miejsce to zyskało nazwę zwyczajową – Top of the Rock. 

  Budynek jest najniższym z posród tych 3 ale daję najładniejszą panoramę miasta – zarówno w nowy jak i dzień ponieważ znajduje się w bardzo centralnym miejscu. Pięknie z niego widać Downtown ale rownież malowniczą Hudson Valley z wysokimi czerwonymi klifami. Top of the Rock jest tez najbardziej przemyslany i zaplanowany pod turystów. Złożony jest z trzech poziomów – basy na który przyjeżdza widna na której mieszczą się 2 małe tarasy widokowy oraz częsć wewnetrzna dla osób z lękiem wysokosci. 

  Drugi poziom ma duże, oszkolone tarasy po obu stronach budynku dzięki temu mamy widok 360C. Zdjęcia wychodzą absolutnie fantastycznie i  widoki zostawiają niezapomiane wrażenia. Jest jeszcze 3 poziom na którym jest mniej miejsca ale nie ma szklanych ekranów tylko niski murek dlatego można poczuć się przez chwilę jak ptak – zupełnie wolny. To jedyny taras na ktorym mozna usiąsć i podelektować się widokiem przez chwilę – zarówno na zewnątrz – jak i wewnątrz. 

  Na dole budynku znajdą Państwo szereg restauracji oraz kawiarni. Większosc moich klientów jest pod bardzo dużym wrażeniem widoków z Top of the Rock. 

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności