Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Soho to jedna z najbardziej popularnych i najdroższych dzielnic Nowego Jorku.

  26 maja, 2020

  Średni dochód na osobę tu $145 000 rocznie, średnia przewidywana długość życia to 86 lat. Przy okazji mieszkają tu najbardziej wykształceni Nowojorczycy, ponieważ aż 88% rezydentów ma wyższe wykształcenie. Nie zawsze tak było.

  W 40-tych XIX w kiedy po raz pierwszy średnia klasa zaczęła się wprowadzać do dzisiejszego Soho. Deweloperzy postanowili stare, przemysłowe budynki przerabiać na mieszkania i zdobić je żelazem. Przy nowy konstrukcjach wykorzystywano żelazo również do zdobienia oraz wielu innych elementów konstrukcji, ponieważ jest ognioodporne.

  Fakt, że ładnie wyglądają jest to częściowo tylko przypadek, ponieważ dzięki zastosowaniu metalu nie trzeba było w dużych budynkach używać jak do tej pory kamienia. W mieści się obecnie 450 budynków Cast Iron i są wpisane na listę zabytków chronionych.

  Ciekawostka: w drugiej połowie XIX wieku Broadway pomiędzy Hudson Str oraz Canal Str był najbardziej imprezowym sąsiedztwem. W połowie XIX wieku jedną z niewielu ulic, która posiadała dobre chodniki był Broadway. Przy okazji zlikwidowano już Collect Pond na Downtown więc nie trzeba było się bić z komarami.

  Było tu kilka teatrów, 2 duże hotele oraz wiele sklepów. To tu w jednym z domów handlowych, po raz pierwszy pojawiła się winda skonstruowana przez p.Ottis. Zaledwie po paru latach od powstania teatrów dzisiejsze Soho stało się najbardziej czerwoną z Red Light Dystrykt w Nowym Jorku.

  Status całej dzielnicy mocno podupadł i pojawiało się coraz więcej przemysłu. Szczególnie włókienniczego. Z czasem przemysł przeniósł się na południe a później do Azji. Budynki stały puste przez wiele lat a wokół były garaże, zakłady naprawy aut oraz stacje paliwowe.

  Rejon zasłynął w latach 60, kiedy w opuszczonych budynkach po fabrykach, szwalniach oraz drukarniach zaczęli wprowadzać się artyści. Początkowo chciano ich z tej lokalizacji eksmitować jednak aktywiści wymusili na samorządzie, aby mogli tam zostać. I wciąż tu mieszkają. To plotka, że musieli sie stąd wynieść.

  Od lat 80 następuje powolna gentryfikacja okolicy. Chodź największy bum nastąpił dopiero w roku 2005. Od 15 lat Soho to jedna z najmodniejszych dzielnic miasta na zakupy, zarówno Hi End oraz popularne sieciowe marki. Soho nazywana jest Cast Iron Dystrykt, ponieważ wiele budynków na żelazne zdobienia, praktycznie całe elewacje. To jedno z miejsc, gdzie można spotkać celebrytów na zakupach oraz nową bohemę Nowego Jorku.

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności