Rezerwacje

  Wstępna
  rezerwacja

  Rezerwacja jest na zapytanie - Agent skontaktuje się z Państwem w przeciągu 2 godzin w celu finalizacji transakcji i potwierdzenia rezerwacji.


  Subiektywnie o USA

  22 marca, 2024

  Ile według Was kosztuje tygodniowy urlop na Karaibach w komfortowym, ale nie luksusowym nadmorskim kurorcie 4+**** all inclusive z wylotem np. z Nowego Jorku?

  Czasy, gdy taką wycieczkę można było znaleźć za 1000 dolarów, już dawno minęły.

  Rzeczywiście w latach 2020 i 2021 ceny znacząco spadły i niemal wszędzie można było bardzo tanio spędzić wakacje. Był to jednak wyjątkowy okres, kiedy pandemia Covid-19 zatrzymała światową turystykę.

  W latach 2022 i 2023 Karaiby wróciły do łask, a obłożenie kurortów przeszło najśmielsze oczekiwania hotelarzy.

  Automatycznie ceny hoteli drastycznie wzrosły i tendencja ta utrzymuje się do dziś.

  • Szacuje się, że około 90% Amerykanów pojedzie w tym roku na wakacje przynajmniej raz, a około 40% będzie na wakacjach 3-5 razy.

  Wyjazdy all-inclusive do Meksyku czy na Dominikanę są tańsze niż wakacje w USA.

  Na Dominikanie standard kurortów jest z reguły znacznie niższy niż w Meksyku. Różnicę widać w standardzie obsługi i jakości jedzenia. Powód tego jest oczywisty – około 70% towarów musi być importowanych na Dominikanę, natomiast wszystkie produkty można znaleźć lokalnie w Meksyku.

  Meksykanie mają dużo większe doświadczenie w turystyce. Od lat czterdziestych XX wieku jest to popularne miejsce wypoczynku.

  Jednocześnie mają lepsze szkoły dla specjalistów itp., a turystyka jest inwestowana prawidłowo, czyli nie brakuje pieniędzy na szkolenia itp.

  Miejsca takie jak Aruba, Saint Lucia i St. Martin są o około 100% droższe niż wakacje w Meksyku czy na Dominikanie.

  Jeśli planujemy wakacje na jednej z małych, kameralnych wysp na Karaibach, musimy liczyć się z tym, że lotów jest tam mniej, a oferta hotelowa skierowana jest do określonej grupy klientów, np. wyjazdów poślubnych. Około 90% kurortów na tych wyspach jest przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych.

  Hotele tego typu charakteryzują się zazwyczaj wyższym standardem, który oferuje doskonałą obsługę oraz bogatą ofertę spa. Nie ma animacji, aquaparków itp.

  Najlepsze kurorty dla rodzin znajdują się w Meksyku, na Dominikanie lub na Jamajce.

  Karaiby to jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, dlatego niektóre kraje celowo unikają masowej turystyki, aby chronić swoje zasoby.

  Jednak niektóre kierunki otworzyły swoje drzwi dla turystów i chętnie nas witają, np. Kartagena w Kolumbii czy Panama.

  Szczególnie ciekawym kierunkiem jest Kartagena, która oferuje możliwość zwiedzania podczas pobytu na plaży. Jest to jedno z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych miast kolonialnych w obu Amerykach.

  • Na Karaibach występują 2 pory roku – od grudnia do końca kwietnia i od maja do listopada.
  • Najtaniej jest w maju, wrześniu i październiku. Najdroższe miesiące to luty, marzec i kwiecień.
  • Wyjazdy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, ferii wiosennych i Święta Dziękczynienia należy planować z około 11-miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy gwarancję najniższej ceny. Nie ma co się łudzić, że w okresie szczytowego obłożenia w kurortach będzie promocja.

  Jeśli chcesz zaplanować wyjazd na Karaiby w 2024 roku (do lutego 2025) warto zarezerwować go już teraz.

  • Wakacje zarezerwowane na mniej niż 90 dni przed wyjazdem traktowane są jako Last Minute.
  • Są one zwykle znacznie droższe, a wybór ośrodków i typów pokoi jest mniejszy.
  • Najlepsze i najtańsze oferty sprzedają się jako pierwsze.

  Wiem, że niektórzy boją się planować wakacje z dużym wyprzedzeniem ze względu na pracę itp.

  Warto jednak spróbować to zrobić i wykupić ubezpieczenie od rezygnacji.

  A co, jeśli pojawi się promocja, której boimy się przegapić?

  Jeśli wykupiłeś ubezpieczenie podróżne, tour operator obniża cenę do najniższej na rynku.

  Dodatkowo większość touroperatorów (z którymi współpracujemy) wymaga przy rezerwacji jedynie minimalnej wpłaty zaliczki. Pełnej płatności dokonuje się zazwyczaj na 30 dni przed wyjazdem.

  W ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły ceny kurortów, hoteli i lotów.

  Na bilety lotnicze na Karaiby nigdy nie ma promocji. To jedna z żelaznych zasad amerykańskich linii lotniczych.

  Cena uzależniona jest od sezonu i dostępności miejsc na danej trasie. Jeżeli podaż jest duża, a popyt niski, koszt jest równy cenie początkowej, najniższej oferowanej przez daną linię lotniczą na danej trasie i w danym okresie.

  Jeśli popyt jest duży, cena rośnie. Z tego powodu bilety lotnicze na Karaiby w okresie między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem mogą kosztować nawet 5000 dolarów za osobę.

  • Kupując wakacje z wyprzedzeniem, płacimy cenę wywoławczą, czyli najniższą cenę dostępną w danym okresie na danej trasie.
  • Nie mamy co liczyć, że w okresie świąt Bożego Narodzenia cena wywoławcza będzie zejdzie poniżej 1000 dolarów bo wiadomo, że popyt w tym czasie jest ogromny i przewyższy podaż.

  Liniom lotniczym nie opłaca się dokładanie dodatkowego samolotu na danej trasie w danym okresie, gdyż odbija się to negatywnie na całej siatce połączeń. Bardziej opłaca się sprzedać mniej miejsc po wyższej cenie niż więcej po niższej cenie.

  Niektórzy uważają, że turystyka w USA działa tak samo jak w Europie. Cóż, nie – to zupełnie inny system, który ewoluował przez ostatnie trzydzieści lat.

  W Europie i Kanadzie dominują czartery, a w USA dominują loty regularne.

  • W Europie biura podróży czasami bankrutują, ponieważ mają wyczarterowane samoloty, w których nie mogą sprzedać większości miejsc a każde nie sprzedane miejsce to strata.
  • W USA biura podróży nie czarterują samolotów (z pewnymi wyjątkami), a bankructwa to rzadkość. Inna sprawa, że biur podróży w USA pozostało niewiele a ludzi znających się na turystyce jeszcze mniej.

  W związku z tym, że większość lotów na Karaiby to połączenia liniowe – nie możemy już dokonywać wstępnych rezerwacji (z wyjątkiem lotów Delta). Dodatkowo cena może ulec zmianie w trakcie dokonywania rezerwacji, ponieważ ktoś kupił ostatnie miejsce po najniższej cenie. Rezerwacja zostaje potwierdzona dopiero po jej zakupie.

  Mimo wszystko amerykański system działa lepiej dla klienta.

  Sezonowość na przestrzeni lat determinowała ceny wakacji. W Europie jest to bardziej znaczące niż na Karaibach.

  W Europie od listopada do czerwca ciężko jest wybrać się na plażę. Co prawa na Kanarach jest stosunkowo ciepłe, ale woda w oceanie jest lodowata przez cały rok.

  Na Karaiby możesz pojechać w każdej chwili. Czasami pogoda może być lepsza lub gorsza, ale zawsze jest ciepło.

  Wielu klientów powtarza, że wakacje w Europie są znacznie tańsze niż te na Karaibach.

  To nieprawda – w sezonie ceny wakacji na plaży w popularnych miejscowościach wypoczynkowych będą podobne lub wyższe niż na Karaibach. Naturalnie loty z Europy przez ocean są drogie i czasami kosztują więcej niż hotel/ośrodek wypoczynkowy.

  Oferuję 68 kierunków na Karaibach, o których prawie nikt w Europie nie słyszał. Wiele z nich jest dostępnych wyłącznie w USA.

  Widziałeś gdzieś w Europie ofertę na Granada, St. Lucia lub St. Lucia Vincent?

  Z tego powodu proponuję połączyć wizytę w USA z wakacjami na Karaibach. To idealne połączenie – zwiedzania i relaksu.

  Karaiby to idealne miejsce na wakacje na plaży; opcje zwiedzania są minimalne i nieco wymuszone.

  Oto jeden za tysiąca powodów, dla których rejsy po Karaibach nie mają dla mnie większego sensu.

  Jednak każdy ma swoje preferencje, a niektórzy uwielbiają rejsy.

  Wiele osób wyjeżdżających na wakacje do USA zamiast Karaibów wybiera Florydę – myśląc, że pogoda jest mniej więcej taka sama.

  No cóż, nie… Na północnej Florydzie kurtka zimowa potrzebna jest w styczniu i lutym; na południu potrzebujesz grubego swetra.

  Na Karaibach jest ciepło przez 365 dni w roku i znacznie rzadziej pada deszcz niż na Florydzie.

  Z drugiej strony wielu Polaków mieszkających w USA planuje wakacje w Polsce.

  Jest to doskonały pomysł, jeśli chcemy odwiedzić rodzinę. Jeśli planujemy jednocześnie odpocząć, staje się to problemem, ponieważ w Polsce nawet w środku lata potrafi być zimno i deszczowo.

  Warto wiedzieć, że United Airlines otworzyły bezpośrednie połączenia z Newark w stanie New Jersey do wielu fantastycznych wakacyjnych miejsc w Europie, np. Faro w Portugalii, Malaga, Teneryfa, Majorka w Hiszpanii, Dubrownik w Chorwacji itp.

  Dzięki temu można odwiedzić swoją rodzinę w Europie i spędzić fantastyczne wakacje na plaży (lub wybrać się na zwiedzanie). Polecam tę opcję i sam często z niej korzystam.

  Ile zatem kosztują wakacje na Karaibach w 2024 roku?

  To zależy.

  Rozsądny ośrodek na siedem nocy z lotami znajdziemy za około 1700-2000 dolarów za osobę na Dominikanie lub w Meksyku.

  • Na wakacje w luksusowym kurorcie z lotami musimy wydać około 3000-4000 dolarów na osobę.

  Jest jednak szansa na zaoszczędzenie trochę pieniędzy. Istnieją bardzo atrakcyjne oferty lotów na nowo otwarte lotnisko w Tulum w Meksyku. Jest to najnowsze lotnisko na Karaibach.

  Transfer z lotniska do kurortów w Tulum czy Riviera Maya, np. do kompleksów hotelowych Bahia, Barcelo, Dreams, został w Tulum znacznie skrócony.

  Tulum to obecnie jedno z najbardziej ekscytujących miejsc na Karaibach, posiadające niepowtarzalną atmosferę. Jeśli jeszcze tam nie byliście to polecam.

  Zaplanujmy wspólnie podróż, jeśli chcesz odwiedzić Karaiby, Europę lub USA. Skontaktuj się.

  Gotowy do drogi?

  Skontaktuj się

  Formularz kontaktowy

  347 616 5253

  Masz pytania?
  Zadzwoń

  3326 82 Str
  Jackson Heights, NY 11372, USA

  Licencjonowany przewodnik po USA
  Gabriel Wilamowski

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności